streda 3. júna 2015READING
Photo by me
Milí čitatelia,
na úvod tohoto blogu som sa rozhodla napísať článok o mojej veľkej záľube, ktorá bola síce na pár mesiacov pozastavená, ale konečne prišiel čas, aby som sa k nej vrátila. Ako hovorí nadpis (a obrázok) je to čítanie. Neviem si bez neho predstaviť život, tak ako bez iných mojich záľub, ktoré vám predstavím v ďalších článkoch. 
Asi pred tromi mesiacmi som si dala záväzok, že nebudem čítať a to z dôvodu, že som ako žiačka deviatej triedy, mala tento rok toho strašne veľa. Pripravovala som sa na monitor, ktorý aj tak nedopadol úplne podľa mojich predstáv, ale v konečnom dôsledku som s ním bola celkom spokojná, respektíve nebola som z neho už smutná, tak ako v deň keď som ho písala ( viac inokedy). No vzhľadom k tomu, že to nebolo na 90% musela som robiť príjmačky a s tým prišla aj ďalšia drina a trápenie sa s učením. Keď si spomeniem, na tie hodiny a hodiny presedené nad knihami, tak som rada, že už je to za mnou. Po príjmačkách to tiež nebolo hneď ružové, ale nakoniec na vzali na gymnázium, i keď až na druhý pokus. Konečne som si ho horko-ťažko vybojovala a prišiel čas na oddych a vrátenie sa k mojim záľubám a všetkému na čo som počas posledných troch mesiacov vôbec nemala čas a pravdu povediac ani chuť. Po tomto všetkom čím som prešla, som sa rozhodla, že si dám čítací maratón :). 
Horlivo som sa pustila do knihy, zatiaľ jednej, ale potom budem pokračovať s ostatnými. Dokonca som si spravila aj zoznam kníh, ktoré chcem do konca roka prečítať. Ja viem vyzerá to, že mám ešte pol roka a neviem čo, ale pravda je, že to chcem stihnúť skôr cez prázdniny, pretože viem čo príde v septembri. Nastúpim na gymnázium a zase nebude žiaden čas. No aj napriek tomu si čítanie nebudem odopierať, lebo to bude len o učení a tento rok bol pre mňa niečím symbolický. Asi tým, že som si stanovila cieľ, ktorý sa mi nakoniec splnil a stále som z toho šťastná. A nebolo to len o tom. Pri tej všetkej drine som sa naučila veľa vecí a to, aby som sa nikdy nevzdávala a verila si a to aj napriek tomu, že som si myslela, že je to už všetko stratené a dopadne to katastrofálne. Bola som na dne, bála som sa, ale všetko sa na dobré obrátilo a potvrdilo sa mi, že sa netreba vzdávať, lebo nádej umiera posledná. 
No a teraz ešte ku knihám. Momentálne čítam knihu od Meg Cabotovej- Velikost L. Zámerne som to napísala po česky, lebo som ju čítala v češtine, čiže aj názov je po česky. Ešte ju nemám dočítanú, ale plánujem, ju dočítať do konca tohto týždňa. V ďalšom článku spravím aj recenziu. Ďalšia je na pláne Anna zo Zeleného domu od Lucy Maud Montgomeryovej. Túto knihu budem čítať asi iba preto, lebo je dosť známa a zhodou okolností, ju mala doma moja kamoška, ktorej sa síce tá kniha nepáčila, ale aj napriek tomu si ju chcem prečítať, i keď si nie som istá či ma bude baviť, no veď uvidím. Ďalšie knihy ešte nemám premyslené, teda viem čo budem čítať, ale poradie, si ešte upravím.
Tak to by bolo pre tento článok všetko, dúfam že sa páčil :).

2 komentáre:

  1. Krásne napísaný úvodný článok. :) Síce nič z toho nebolo pre mňa nové, ale fakt dobre sa mi to čítalo. A s tým čítacím maratónom ťa plne podporujem! :D Ja som ti už dala zoznam toho, čo by si si mala prečítať, teraz by si mohla taký urobiť aj mne. :D Len zo zvedavosti, či mám v pláne niečo z toho čítať. :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ďakujem, nečakala som takú pochvalu :). No to s tým zoznamom bude asi trochu problém pretože to čo by som ti odporučila si už asi čítala, ale môžem porozmýšľať :)

      Odstrániť