pondelok 29. júna 2015

STORY OF SKIRT

Photo by Internet

Sukne milujem a sú neodmysliteľnou súčasťou môjho šatníka. Rozhodla som sa o nich písať, lebo v posledom čase mi ich dosť pribudlo, a tak som chcela, aby som o nich niečo zhrnula v jednom článku. Priznám sa, že počas roka ich nenosím často, ale v lete sa nájdu príležitosti, kedy si ich oblečiem. Väčšinou na nejaké spoločenské udalosti, alebo dôležité dni, ale keď je teplo, častokrát sa stane, že si ich dám aj len tak do školy. Teraz vám predstavím moju zbierku sukní a poviem ich príbehy, ako sa ocitli v mojom šatníku :)
Túto sukňu som si kúpila tak náhodne. Vôbec som to neplánovala a ani som nevedela, že si takú kúpim, no v obchode ma veľmi zaujala najme v kombinácii s jedným tričkom, ktoré som si tiež k nej kúpila, a tak som ju musela mať. Je jednoduchá a vhodná či už do školy, na spoločenské príležitosti alebo hocikam inam. Je skôr taká mestská, ale za to veľmi moderná. Dá sa ľahko kombinovať, aj vďaka jej farbám.
Príbeh tejto sukne je veľmi jednoduchý- sú to vlastne prerobené šaty :). Takéto sukne sú teraz v móde a mala som jedny také staré šaty, ktoré som už nenosila a boli viacmenej nepoužiteľné, a tak mi ich mamina prešila na sukňu. Odstrihla vrch a spodok ostal a vznikla z toho jedna krásna sukňa. Momentálne sú dosť drahé, pretože tieto typy sa nachádzajú skôr v nových kolekciách, ale teraz si už takú nemusím kupovať. Je skôr letná, taká plážová, alebo na voľný čas. Hodí sa k nej napríklad rifľová košeľa, alebo čistofarebné tielko. Taktiež by bola fajn k plavkám.Opäť tu máme jedny prešité šaty :). Tieto som mala ešte veľmi dávno, ešte keď som bola menšia a teraz mi už boli malé a bola by škoda ich nevyužiť. Môže pôsobiť tak princeznovsky, ale je taká veselá, tiež na leto, na voľný čas, či už k plavkám, alebo jednoduchému tričku či topu, pretože sama o sebe sukňa je dosť vzorovaná a zložitá. Je vkusná a patrí proste k letu.
Táto sukňa si ku mne dlho hľadala cestu. Teda skôr ja som ju dlho hľadala. Pochodila som milión obchodov, pretože som chcela áčkovú sukňu, no všade boli len čierne, červené alebo vzorované. Myslela som, že mi nohy odpadnú a keby som vedela, že žiadnu nenájdem, nehľadala by som toľko. Nakoniec mi takúto skvelú sukňu mamina ušila a je presne podľa mojich predstáv. Hodí sa či už do spoločnosti, alebo aj na voľný čas. Je nositeľná počas celého roka. Podľa mňa sa hodí takmer ku všetkému. Je skrátka dokonalá :).
Túto sukňu mi mamina kúpila v jednom talianskom obchode. Síce na to, že to nebola nejaká extra značka, bola dosť drahá, ale páčila sa mi a tak mi ju kúpila. Ona si kúpila takú istú len v bielom. Podľa môjho názoru sa trochu ťažšie kombinuje, ale keď sa nájde niečo pekné k nej, je skvelá. Hodí sa k rifľovine, alebo čipkovaným tričkám. Je skôr na voľný čas alebo do školy. 

Phots by me

Musím sa priznať, že túto sukňu som vôbec nenosila, aj napriek tomu, že sa mi veľmi páči. Tú mám po mamine, ale problém je, že som k nej nič nemala, ale v súčasnosti by sa niečo našlo, takže určite ju začnem nosiť. Je pekná, ale v minulosti som sukne tak často nenosila a móde som sa nevenovala, tak tam ležala v skrini. Hodí sa k bielemu alebo ružovému tričku, ale tým, že má špecifickú farbu, ťažšie sa kombinuje. Je skôr na voľný čas.

Toto by bolo z mojich sukní všetko a s nimi sa spája aj ďalší plán do budúcnosti. Chcela by som si spraviť taký malý chellange, že o každej sukni napíšem a zverejním v nejakom outfite, aby ste videli ako vyzerá v spojení s oblečením. Verím, že sa článok páčil, tak zatiaľ ahojte :)

1.-Shana, 2.- by dress, 3.- by dress, 4.- by my mum, 5.- Charisma, 6.- nepamätám si :)

2 komentáre:

  1. Tú svetloružovú šila tvoja mama? No ja žasnem. Úplne vyzerá ako kúpená z nejakého značkového obchodu. V tej ťa chcem vidieť! A challenge urob, keby sa ti chcelo aj nielen taký sukňový, ale aj s iným tvojím oblečením. :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ďakujem za ňu, mne sa tiež veľmi páči a nechápem ako to vie niekto ušiť :). A challenge spravím zatiaľ asi so sukňami a čo sa týka oblečenia zatiaľ som nad iným nerozmýšľala, ale možno časom ma napadne :). Možno ešte niečo s knihami, nejaký ten challenge. A ďakujem za komentár :)

      Odstrániť