pondelok 10. augusta 2015

KERSTIN GIEROVÁ- PROBLÉM NA KAŽDÉ RIEŠENIE

Photo by me

A je tu ďalšia recenzia. Popravde, je toľko kníh, na ktoré by som chcela napísať recenziu, ale je pravda, že nemám vôbec čas a väčšinou sa stane, že si to s tou recenziou rozmyslím. Preto je ich tu aj tak málo (až jedna), však? Vôbec som nevedela, že túto knihu budem recenzovať ako druhú, pretože pred ňou som ich ešte dosť veľa čítala, ale dúfam, že ich tu bude viac a odložené recenzie v mojej hlave, dám aj na stránku. A teraz už k našej recenzii :).

Najprv, čo hovorí anotácia: 
Gerri má tridsať a je slobodná. Rodičia jej ustavične predhadzujú, že jej sestry sú krajšie, šikovnejšie, vzdelanejšie, ale najmä- že majú partnerov. Akoby to nestačilo,  jedného dňa sa ocitne ešte aj bez zamestnania. Jediným východiskom sa jej vidí samovražda. Ako typická Panna postupuje systematicky, a preto rozpošle rozlúčkové listy rodičom, sestrám, príbuzným i známym. Servítku pred ústa si v nich rozhodne nedáva. Dôkladne si naplánuje aj spôsob samovraždy, no keď sa akcia s vodkou a práškami na spanie skončí fiaskom, začínajú sa problémy, o akých sa jej ani nesnívalo...
Nemilosrdné rozlúčkové listy sú v rukách adresátov a Gerri je nažive. Aspoň na vlastnej koži zistí, kto je priateľ, kto nie je...
Vtipný moderný román je napísaný s nadhľadom a s veľkou dávkou irónie. Kerstin Gierová ponúka čitateľovi nielen zaujímavý príbeh ale aj možnosť konfrontovať vlastný život so životom hrdinky v súčasnej dobe, v ktorej prevláda odcudzenie a hľadanie lásky. 


Môj názor:

Táto kniha ma úplne dostala. Milujem vtipné a komediálne knihy a v tejto o vtip nebola núdza. Je to taká príjemná oddychovka, podľa mňa úplne vhodná na letný relax. Keď som ju čítala, prišlo mi to ako keby som čítala knihu od Meg Cabotovej ( na ňu už jedna recenzia je). Je to taká jej nemecká obdoba. 
Vôbec som túto autorku nepoznala, až moja sesternica prišla s touto knihou, že si ju musím prečítať (vie, čo rada čítam:D). 
Tak ako táto kniha, sú vraj dobré aj iné, čo Kerstin napísala. Ja som čítala zatiaľ len túto, ale tá ma presvedčila, že si musím prečítať aj ďalšie. 
Dej sršal vtipom a komickými situáciami. Okrem hlavnej postavy, boli aj ostatné dokonale vykreslené, že boli také realistické a úplne odlišné, takže sa dej a prostredie dalo dokonale predstaviť. Aj napriek tomu, že téma sa mohla zdať trošku smutná a depresívna, všetko bolo otočené na vtip a trošku čierny humor. Ale aj taký treba a niekedy je vtipnejší než "normálny". Samozrejme muselo to končiť happyendom a opäť nemohol chýbať šťastný vzťah. Túto knihu by som hodnotila ako skvelú letnú oddychovku, ktorú si musí každá baba prečítať (pre chlapov to asi nie je, skôr ženský román :D). A skvele zlepší náladu. Vrelo odporúčam :).
PS: Kto ju už čítal? Aký ste mali názor na túto knihu?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára