utorok 15. marca 2016

BIRTHDAY

Ahojte, čitatelia. V prvom rade sa vám chcem veľmi ospravedlniť, že som tu už fakt dlho nebola, článok som naposledy pridala niekedy v decembri. No verím, že odteraz budem mať viac času a budem sa blogu aktívne venovať a písať články, ktoré by vás bavili. 
Dnešnou témou budú moje narodeniny, ktoré som oslavovala presne pred dvoma týždňami. V tomto článku by som si chcela trošku zafilozofovať a pozrieť sa na tento krásny sviatok z pohľadu o rok staršieho človeka. Je pravda, že čím je človek starší, tým je aj život ťažší, no napriek tomu je stále rovnako krásny. Za ten rok sa toho u mňa veľa zmenilo, najmä z psychologického hľadiska. Nie som samozrejme žiadna odborníčka na dušu a podobne, no čím sme starší prichádzajú skúsenosti, nové veci, zážitky a do našich životov vstupujú neustále nový ľudia. Hlavne tento rok bol pre mňa rokom veľkých zmien a životných skúšok, ktoré mi veľa dali. Dostala som sa na svoju vytúženú školu čím sa mi splnil jeden z mojich snov, čo je asi hlavná zmena čo sa u mňa odohrala. S tým prišli aj nový ľudia, ktorý sa v mojom svete ukázali, niektorí pozitívne, iní negatívne, no svojím spôsobom ma všetci niečo naučili. Viac som spoznala samu seba, poučila som sa z mnohých chýb a zároveň si viac vážim svoj život a to aká som. Je veľa vecí ktoré by som chcela na sebe zmeniť a popracovať na nich, no chce to čas. Možno mám trochu strach z toho, že sa to nezmení a aj napriek tomu, že som sa poučila, nebudem to vedieť využiť v reálnom živote. Každopádne ešte je skoro nad tým premýšľať. 
No najmä som vďačná za to, že som mala možnosť spoznať iný svet, ktorý s tým rokom prišiel a zistila som, že začínajú povinnosti a starosti, ktoré jednoducho s pribúdajúcimi rokmi prirodzene prichádzajú. Možno sa mi otvorili oči, začala som brať všetko vážnejšie a zodpovedne a pochopila som určité veci. Za ten rok sa toho veľa zmenilo, aj ja som sa trochu zmenila, no v podstate ani nezmenila. Verím, že ostanem taká aká som a nenechám sa zlákať davom. 
Teším sa na ďalšie roky a na spoznávanie sveta a som zvedavá, čo prinesie tento ďalší rok a ako sa na svet budem pozerať s o rok staršími detskými očami. Pretože ja som večné dieťa...

8 komentárov:

 1. Pekný článok Naty, len tak ďalej, prajem veľa motivácie do písania, aby si nielen spoznávala svet, ale aj sa učila, rástla a samozrejme nezabudla na nás, čitateľov. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem veľmi pekne za komentár. Dúfam, že články budú stále lepšie a hlavne chcem, aby ich bolo viac :)

   Odstrániť
 2. Pekne napísaný článok. :) Vidím to tak, že odteraz sme už dve, čo začínajú písať hlbšie články. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :D. Tak v podstate som sa tebou trochu inšpirovala, ale nebolo to len tým, skrátka som chcela napísať niečo v tomto štýle a skúsiť to a možno budem takéto články písať aj v budúcnosti, každopádne takéto úvahy ma celkom bavia :D.

   Odstrániť
 3. Len tak ďalej,baby ;) ja som tiež moje filozofické prvotiny začala písať na 17

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Fakt? To som ani nevedela, ale určite ich vieš písať, už som si čo-to prečítala z tvojej tvorby :D

   Odstrániť
  2. vďaka , len už niet niekedy čas, nech sa Vám darí :)

   Odstrániť
  3. Veď to, že aj ja už niekedy nemám veľa času, ale snažím sa blog nezanedbávať. A ďakujem :D

   Odstrániť