štvrtok 12. mája 2016

#FAVOURITE THINGS

SPRING

Milí čitatelia,
po dlhšom čase som sa opäť odhodlala k novému článku a to konkrétne (ako už názov hovorí) o obľúbených veciach. Rozhodla som sa spraviť tento rok takú malú sériu štyroch článkov na každé ročné obdobie o veciach, ktoré mám v danom ročnom období najradšej, respektíve o veciach, ktoré sa mi hodia k danému obdobiu. A keďže prvé ročné obdobie je jar, tak som si pripravila pre vás zbierku jarných vecí. Samozrejme tu nebude úplne všetko, čo by som sem chcela dať, ale aspoň základné veci, ktoré mám a patria k jari. Tak poďme na to :).

KOZMETIKA
Ako prvé, začnem kozmetikou. Ja nie som žiadna fashion blogerka ani nič také. Ako ste si mohli všimnúť, na mojej stránke sa venujem rôznym témam, a preto som aj do tejto série zaradila všetko možné. A prvou časťou je kozmetika. Nemám jej veľa, a preto sem zaradím len dve veci, ktoré proste patria k jari.

Vybrala som tento rúž, pretože farbou sa výborne hodí k jarnému ročnému obdobiu. Pripomína mi takú tú sviežosť, ľahkosť a jednoducho milujem ružovú. Je pravda, že je na mňa trošku bledý, ale keď ho skombinujem s iným, tmavším, tak vyzerá veľmi pekne a navyše krásne vonia, čo je veľké plus.


Ako posledné z tejto časti, je tento jemne ružový lak. Ako som už spomínala, ružovú milujem a tento lak rozhodne patrí k jari. Je pravda, že nie je úplne ružový je skôr taký bledší, takmer neviditeľný, ale to sa mi práve na ňom páči. A aby som nezabudla, zhodou okolností aj ten náhrdelník vedľa laku, ktorý mal byť pôvodne ako dekorácia, je u mňa počas jari veľmi obľúbený. Neplánovala som ho sem dať a ani nepatrí do tejto časti, ale keď už je na fotke nedalo mi to, a musela som ho spomenúť.

OBUV
Ďalšou časťou je obuv, ktorá je veľmi dôležitá v každom ročnom období. Opäť som vybrala dva páry topánok, pretože ich nemám veľa a myslím si, že tieto dva páry nosím a aj budem nosiť najčastejšie na jar.Prvé sú tieto poltopánky na pánsky štýl. Priznám sa, že tieto som si kúpila tento rok, keďže som nemala žiadne slušnejšie topánky na jar a mala som len tenisky, potrebovala som nejaké takéto. Tento štýl sa mi veľmi páči, pretože tieto topánky sú jednoduché, lesklé, čo sa mi na nich veľmi páči a hlavne sa dajú ľahko kombinovať. Navyše boli za veľmi rozumnú cenu a hneď ako mi ich mamina ukázala v obchode, tak som si ich obľúbila. Hodia sa aj na jeseň, ale zatiaľ som ich stihla využiť len na jar. A druhé v poradí sú tieto tenisky. Mám ich už skoro dva roky a stále vyzerajú takmer ako nové. Sú celkom kvalitné a vhodné aj na daždivejšie aprílové počasie, ale rada ich nosím aj na jeseň, pretože sú aj dosť teplé. No farbou sú zase také jarnejšie a na jar ich nosím najviac. Na kombináciu nie sú úplne jednoduché, keďže sú dosť farebné, ale hodia sa k rifliam alebo kraťasom a nejakej mikine alebo nejakému svetru. Mám ich veľmi rada aj z toho dôvodu, že sú fakt pohodlné a vhodné na dlhšie prechádzky a vôbec ma v nich nebolia nohy. 

OBLEČENIE
Čo sa týka oblečenia, ukážem vám len jednu vec, pretože jarného oblečenia mám viac a asi by som veľmi nevedela vybrať, keďže mnohé veci nosím aj v lete.


A z oblečenia vám predstavujem tento klobúk. Je fakt, že farbou je skôr jesenný a je aj dosť teplý, ale mne sa celkom hodí aj na teplejšie jarné dni a perfektne kryje hlavu pred slnkom. Páči sa mi najmä jeho farba a tvar. Najlepšie však je, že mi nie je až taký veľký, pretože mám dosť malú hlavu a keď som si kupovala nejaký klobúk, tak mi všetky boli veľké. Je to moja veľká nevýhoda, pretože čo sa týka klobúkov, slnečných okuliarov, či iných vecí na hlavu, tak je to so mnou veľmi ťažké, pretože mi všetko padá z hlavy :). No, ale táto značka našťastie myslí aj na pár ľudí ako som ja, tak vyrobili klobúk, ktorý mi je ako-tak dobrý. Samozrejme mohol by byť aj menší, ale spomedzi všetkých bol najmenší. A tak som ho brala. 

KVETY
Milujem kvety a prírodu, skrátka všetko živé. Kvety sú neodmysliteľnou súčasťou jari, a tak som túto časť nemohla vynechať. Nafotila som pár druhov kvetov, ktoré sa mi páčili, či už domáce, alebo len tak niekde v parku. 
Muškát

  Tulipány

Tento druh nepoznám, 
ale je to veľmi pekný krík.


KNIHY
A na záver, som sa rozhodla, že v každej časti tejto článkovej série vám ukážem jednu knihu, ktorú čítam. Keďže obľúbených kníh mám veľa, tak som to musela vyriešiť takýmto spôsobom.


Amanda Hockingová - Prímerie


Photos by me and Zuzi

Tak dúfam, že sa vám článok páčil a takisto fotky. Momentálne to s článkami rozbieham, takže v najbližšej dobe ich určite očakávajte. To bude pre dnešok všetko, tak dovidenia v ďalšom článku :).


4 komentáre:

 1. Toto je skvelý nápad na článok. :) Ani by mi nevadilo, keby si ho robila častejšie, než len štyrikrát do roka. :) Z vecí sa mi najviac páči ten rúž (ako to, že som ho ešte nevidela? :D), navyše s tým prostredím tak pekne vynikol. :)
  Inak si mi urobila radosť, že sa konečne hodláš viac venovať blogu. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ďakujem za komentár :). Možno bude niečo na tento spôsob aj častejšie, ale zatiaľ to ostane len pri tých ročných obdobiach, ale ešte uvidím. A ten rúž si nevidela asi preto, lebo ho mám asi od Vianoc a nebolo moc príležitostí, aby som ti ho ukázala, ale niekedy nabudúce. A máš pravdu, teraz sa chcem blogu venovať viac a celkom sa to zlepšuje, tak dúfam, že ho zase nezanedbám. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. skvelá idea s tým outfitom, budem sa tešiť na ďalší, poprípade ako ti bolo poradené, kľudne môžeš aj každé ročné obdobie takto zhrnúť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ďakujem. Veď presne tak som to aj chcela, už plánujem aj letný článok :)

  OdpovedaťOdstrániť