streda 29. júna 2016

ART

Milí čitatelia,
dnes prišiel ten čas, aby som opäť napísala nejaký úvahový článok. Tento som mala premyslený už dávnejšie, ale až teraz prišiel naňho rad. Takže mi dovoľte trošku sa zamyslieť a zdieľať s vami svoj názor.
Pre mňa ako umelkyňu má umenie nesmierny význam. Je súčasťou môjho každodenného života a neviem si predstaviť, že by som sa mu nevenovala. Samozrejme, nie každý má k umeniu nejaký vzťah a tobôž nie taký, ako mám ja. 
Umenie pre moju osobu znamená veľmi veľa. Podľa môjho názoru je to prostriedok na vyjadrenie svojich pocitov, myšlienok a celkovo našej osobnosti. Umenie je súčasťou každej kultúry a svojím spôsobom aj každého človeka. Avšak, nie každý berie umenie rovnako. Pre niekoho nemá takmer žiaden význam, iní ho zas môžu vnímať ako súčasť našej spoločnosti, ale veľkú pozornosť mu nevenujú, no rešpektujú ho. A potom sú tu priami tvorcovia umenia. A to som ja. Umenie má pre mňa hlboký zmysel. Dáva mi možnosť pozerať sa na svet inými očami než iní ľudia a dáva mi neobmedzené možnosti tvoriť niečo, čo je neskutočné, nereálne alebo naopak- sledovať svet a brať si z neho inšpirácie. Najväčšou inšpiráciou je pre mňa príroda, pretože je taká dokonalá, že čokoľvek si z nej vezmem a zakomponujem do svojej tvorby bude v diele sedieť a mať svoje miesto. 
Každý má rád iný druh umenia. Ja sa zaujímam o výtvarné umenie, pretože je mi najbližšie a myslím si, že dokáže byť asi najkreatívnejšie z umení a dokáže najlepšie odzrkadliť osobnosť človeka. No je to aj o talente. Väčšinou sa začínajúci umelec začne venovať tomu druhu umenia, u ktorého zistil, že v ňom vyniká a má preň talent. A prirodzene mu je ten daný druh umenia najbližší. 
Na záver by som to zhrnula takto: umenie by malo byť súčasťou života každého človeka, pretože len tak dokážeme vnímať a spoznávať svet a iné kultúry. Pretože len vďaka umeniu sa zachovala bohatá história nášho ľudstva, a tak máme možnosť spoznávať ju. 


2 komentáre: