štvrtok 18. augusta 2016

#FAVOURITE THINGS

SUMMER

Pekný deň prajem všetkým, ktorí dnes zavítali na môj blog a rozhodli sa prečítať si dnešný článok, pretože je LETO.
Áno, je pravda, že leto sa nám už pomaličky chýli ku koncu, ale ešte pár týždňov máme pred sebou, takže tento článok je ešte stále aktuálny. Ako ste si všimli, je to ďalšia časť z projektu #FAVOURITE THINGS a keďže máme to leto, tak sa bude týkať letných vecí. No, už bolo dosť rečí, tak prejdime k samotným veciam :).

KOZMETIKA
Opäť začnem kozmetikou. Tentokrát tu v tejto časti bude toho o niečo viac, keďže letných vecí a samozrejme aj obľúbencov mám viacej než na jar. Tak a tu sú.
Ako prvé som zvolila, tento letný rúž od Essence. Mnohí určite vedia, že tento rok mala táto značka letnú limitovanú edíciu a aj keď skoro všetko z tejto edície sa mi páčilo, nakoniec som si kúpila len tento rúž. Čo sa týka kvality, tak je celkom dobrý, je matný a je vo forme želé, čo ma dosť zaujalo, pretože je celkom priehľadný, ale na počudovanie, pery zafarbí naozaj skvelo, čo som ani nečakala. Čo sa týka vône, tá mi úplne neulahodila, ale za tú cenu a celkom fajn kvalitu, som rada, že som si ho kúpila.

Druhý v poradí je tento bledunko oranžový lak od Rimmelu. Dostala som ho na posledné Vianoce a hneď na prvý pohľad som sa doň zamilovala. Ja milujem tieto jemné pastelové farby a ešte keď je to takáto broskyňová,...to je niečo pre mňa. Čo sa týka kvality je skvelý a na nechtoch vyzerá úžasne. Podľa mňa na leto ako stvorený.
Ako posledná v tejto časti je táto voňavka od Elizabeth Arden- Green tea. Tak táto vôňa mi hneď, ako som ju ovoňala pripomenula leto. Dostala som ju od tatina, počas tohto roka, keď sa vrátil zo služobky. Čo sa týka vôní, tak nie som úplne odborníčka na ich opis, ale teraz sa pokúsim vyjadriť sa k tejto vôni. Je veľmi jemná, taká plná kvetov a rastlín. Akoby zmes vody, stromov, lesa a slnka. Skrátka vhodná na dlhé letné večery. OBUV

A môžeme sa presunúť k topánkam. Čo sa týka letných topánok, tak tých tiež nie je nejako extra veľa, i keď tento rok čosi pribudlo, ale rozhodla som sa, že vám ukážem len dva druhy topánok, ktoré som si zakúpila tento rok. Sandále sú v lete mojou neodmysliteľnou súčasťou. Tieto sú nové tohtoročné, pretože som mala jedny také staré, ktoré som si kúpila fakt dávno a boli už trošku detskejšie pre mňa, tak som sa na začiatku leta obzerala po nových a našla som tieto, ako pre mňa stvorené. Opäť vo veľmi jemnej farbe s kamienkom a zlatými prackami, čo je úplne môj štýl- taký romantický. Sú celkom pohodlné, teda čo sa sandálov týka, pretože tam o nejakej extra pohodlnosti hovoriť nemôžeme, keďže sú to len sandále, ale v letných horúčavách sú omnoho lepšie než tenisky. 

Tak a z obuvi sú tu ešte tieto tenisky. Sú to obyčajné plátenky, ale zaujali ma vzorom - jemnými kvietkami a v bielej, čo sa k letu určite hodí. Podľa mňa sú vhodné na chladnejšie dni, ale aj keď je teplo sú fajn, pretože sú tenké. 


OBLEČENIE
Tak a môžeme prejsť k oblečeniu. Tak ako aj v minulej časti, aj v tejto vám z oblečenia toho veľa neukážem, pretože toho by bolo veľa a nevedela by som vybrať.
Prvé z tejto časti som sa rozhodla vám ukázať tak všeobecne konkrétny druh oblečenia a tým sú kraťasy. Pre mňa sú opäť neodmysliteľnou súčasťou leta a nielen to - sú veľmi praktické, ľahko kombinovateľné a hodia sa aj na voľný čas, do školy alebo kamkoľvek sa vyberiete. Moja zbierka sa tento rok rozšírila, preto som vám ich ukázala takto pokope, i keď dvoje tam ešte chýbajú, tak možno sa tu objavia inokedy.

Ešte som si pre vás pripravila tento overal a to hlavne preto, lebo je to môj jediný overal a veľmi sa mi páči. Mám ho z minulého roka a je veľmi pohodlný a praktický. Je pravda, že keď potrebujete ísť na toaletu, musíte si ho celý vyzliecť, ale ľahko sa oblieka a vtom je jeho hlavné plus. Je rifľový s jemnými kvietkami, čo je opäť podľa mojej chuti.


DOPLNKY
Do tejto letnej časti svojich obľúbených vecí som pridala aj doplnky, i keď iba jeden, ale to som nemohla vynechať.Tým doplnkom sú slnečné okuliare. Ako som už v minulosti spomínala, mám veľmi malú hlavu, preto všetko, čo sa dáva na hlavu je pre mňa problém nakupovať, pretože mi je to všetko veľké a okuliare nie sú výnimkou. Mala som jedny z minulého roka, ale tie už sa mi zdali roztiahnuté, alebo pokrivené, skrátka mi padali z hlavy, tak som si tento rok musela kúpiť nové pretože letné slnko je ostré a som zvyknutá nosiť počas tohto slnka okuliare, pretože neznášam, keď mi svieti do očí a obzvlášť v lete. Po úmornom hľadaní som však našla až dvoje okuliare, a tak som si ich musela kúpiť. Jedny sú také zrkadlovky v jemnej ružovej, druhé viac okrúhle hnedé s modrými sklami a oboje sa mi páčia. Je fakt, že kombinácia tej modrej a hnedej sa mi nikdy nepáčila a spočiatku som bola skeptická, či si ich kúpiť, alebo nie, ale nakoniec som sa rozhodla, že si ich vezmem, lebo ten tvar sa mi veľmi páčil a boli mi dobré, tak som ich tam nemohla nechať. Skrátka som rada, že som nejaké našla a aj sa mi páčili.
KNIHY

A nakoniec vám predstavím jednu knihu, ktorú síce teraz nečítam, ale určite budem už čoskoro. Výnimočná je vtom, že je to moja prvá anglická kniha, keďže sa chcem v angličtine zlepšiť, tak som si ju kúpila. Zaujal ma hlavne nádherný obal, kde je more (preto som ju dala aj do tejto letnej časti) a je to taký zlatučký paperback. A pridala som k nej aj letnú záložku, ktorú som si doniesla minulý rok zo Sardínie :)


Carys Bray - A song for Issy Bradley

Photos by me

Tak verím, že sa vám článok páčil. A čo vy? Aké sú vaše obľúbené veci v lete? 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára