utorok 27. septembra 2016

BACK TO SCHOOL

Milý čitatelia,
škola sa nám už opäť začala (aspoň tým školopovinným) a tak, by som na blogu opäť odštartovala ten školský režim. Popravde, vôbec ma neteší, že už asi mesiac musím chodiť do školy, ale tak, čo si budeme nahovárať, raz to prísť musí. I keď je to už mesiac, príde mi, že ešte nedávno boli prázdniny. Asi je to aj tým, že tento rok boli o niečo dlhšie, ale asi aj tým, že ten čas neuveriteľne rýchlo letí, aj keď počas vyučovacích hodín sa nám zdá, že sa celé dni vlečú. V tomto článku si opäť trošku zafilozofujem. 
Pre začiatok by som zhrnula leto, ktoré bolo naozaj skvelé. Navštívila som opäť nové krajiny, mestá. Mala som čas si odpočinúť a konečne robiť veci, čo ma bavia. Zároveň som však bola s ľuďmi, ktorých mám rada a mohla som si tieto krásne chvíle užívať s nimi. Úprimne, prázdniny mi veľmi chýbajú, ale aj napriek tomu som sa snažila vstúpiť do nového školského roka s úsmevom. Tento rok je to môj druhý ročník na gymnáziu a znamená pre mňa veľa. Opäť prišiel rok, kedy mám šancu zabojovať o to, na čom mi záleží a stále som bližšie k svojim snom a cieľom. Viem, že to bude ťažké, ale som odhodlaná bojovať a prekonať samú seba. 
Mnohí ľudia sa čudujú, ak vyjadrím názor v zmysle "záleží mi na škole, na učení, známkach", ale pre mňa to nie je len o tom. Znamená to pre mňa omnoho viac, než len to čo dané slová skutočne vyjadrujú. Vždy treba hľadať skrytý význam slov, pretože tam je pravda. Pre mňa to má hlbší význam a stojím si za ním. Viem, že by som si mala užívať prítomnosť a nie hľadieť na budúcnosť, ale chcem si ju užívať tak, aby som sa aj v budúcnosti mala dobre a bola na seba hrdá. Aby som sa vždy vedela pozrieť do zrkadla a hlavne do očí, ktoré by na mňa z neho pozerali s čistým svedomím. 
Tento rok je predo mnou ďalšia výzva a som odhodlaná ju pokoriť. A stále si stojím za tým, že nikdy sa netreba vzdávať.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára